יודפת מהתל.jfif

טיולים מודרכים במשגב

רוצים להכיר אזור גלילי מדהים ולא מוכר ? לחוות חוויה שונה של טיולים בעקבות סיפורים מקומיים ?

                                              - בואו אלינו לגוש שגב (משגב) !

אצלנו במשגב תמצאו תצפיות נוף מרהיבות, מסלולי הליכה ברמות קושי שונות, מעיינות, מערות, ארכאולוגיה מעניינת, קהילות מיוחדות, אומנים ואומנויות, יקבים וקולינריה גלילית ובעיקר הרבה סיפורים מקומיים. 

הסיורים שתכננתי עבורכם הם כולם סביב סיפורים מקוריים שאספתי במהלך השנים מפי מייסדי הישובים ומפי זקני הפזורות של הבדווים, הפלאחים והנוצרים.  כל המסלולים עוברים בנוף גלילי יפהפה, רחוק מההמולה של המסלולים הסטנדרטיים שכולם מכירים.
   להלן סיורים הפתוחים לקהל הרחב בהרשמה מראש.   הרישום עד 48 שעות לפני כל טיול.                                                                       קבוצות מוזמנות ליצור איתי קשר לתיאום תאריך ומסלול.   

מתלבטים איזה מסלול לבחור ? אתם בנופש בצפון ומחפשים טיול מקורי וקליל ? צרו קשר ואסייע בשמחה                                 

הפרשים מדהרה.jpg

01

הפרשים מהדאהרה

שמעתם על הדאהרה ? מכירים את הדיידבה ? רוצים לשמוע את הסיפור על הגמל שדרס את סאבחה ? יודעים מי ניצח במירוץ הסוסים בחולות קיסריה ?  הצטרפו לטיול של סיפורים על שבט חוג'ראת באזור הר עצמון ותגלו עולם שלא הכרתם. נסיים במתחם בואכה יודפת המציע קולינריה ואמנות מקומית.

02

 המתבודדים בגליל

רוצים לשמוע את סיפורי עטייה המרפא הבדווי ששימעו הגיע עד סוריה ? מעניין אתכם לטעום את הגבינות של חוות צאן בגליל ? רוצים להכיר את אלה שחיים בבדידות בלב ההרים ? וסליחה על השאלה, אבל במיבדד נטופה כבר הייתם ? זה הזמן והטיול להשלמת כל הפערים...

חלב עם הרוח (7).jfif

03

 סיפור המצפים בגליל

אצל מי אהב אריק שרון לעצור לארוחה טובה בדרך לגליל ? מה רצו שלושת חובשי המגבעות המסתוריים ? איפה התחבאה בוואריה הקטנה ? כל הסקרנים מוזמנים להצטרף לטיול בו אספר את סיפורי ייהוד הגליל והקמת המצפים בימים היפים ההם.     

04

 האב, הבן והכפ"ת

מכירים את המושג כפ"ת ? נתקלתם בשם יוסף ויץ או אולי בבנו רענן ? רוצים לשמוע על תרומתם להתיישבות בגליל ? רוצים לראות מה אפשר לעשות עם ערימות גרוטאות ? 

אתם מוזמנים להצטרף לסיור ביער שגב ובכפר שעב. 

מנוף, גן הפסלים (2) (1).JPG

05

 יודפת : אריגים וערגונות

סיור בעקבות 2000 שנות יודפת : מכפר האורגים בעת העתיקה עד לחידוש הישוב ע"י השכטריסטים. טיול בנוף נפלא, אויר הרים ושלל סיפורי ערגונות. 

06

 חוסאם השמן ואחמד הרזה

מי היה חוסאם השמן ? האם תהלוכת הגשם אכן זירזה את בוא החורף ? ואיך ריפאו חולים שהרפואה הרגילה לא עזרה להם ? מי היה אחמד הרזה ?  כדאי להצטרף לטיול בכפר כאוכב ובכפר דמיידה כדי לשמוע שלל סיפורים מקומיים מרתקים ולטייל בנוף נפלא.

דמיידה מחמוד אבו דעוף באוהל.jpg

07

בעקבות קהילות מסתוריות

מי הם השכטריסטים ? היכן בונים בתים שמביאים מזל ? באיזה ישוב מתעוררים לצלילי פעמון ? איך מזמנים את פיות היער הטובות ? אם אתם רוצים לשמוע את סיפורן של  קהילות מיוחדות במשגב - זה הטיול שמתאים לכם. 

08

 על ציוניים והרפתקנים

מה משך צעירים ממשפחות מבוססות מדרום אפריקה, אנגליה וצפון אמריקה לעזוב את מנעמי החיים ולהקים ישובים בשממה הטרשית ? איך ג'ון מניו-זינלנד הצטרף להרפתקה וממתי הוא מייצר שוקולד כל כך טעים ? היכן בירת ההיי-טק האמיתית בארץ ? ואיזה יין מייצרים ביקב תובל ? על כל השאלות אענה בסיור שכולו סיפורים וטעמים ועובר במושב מנוף, בשורשים ובקיבוץ תובל. (מתאים גם למתניידים בכיסא גלגלים)

מנוף, מועדון 2.jpg

09

 סיפורי נדידות

מי היתה סבתא פאטמה ומה סוד אריכות הימים בשבט חמדון ? מי היה צ'יפאפ ? ולמה נשלחו שליחי מוות מלבנון לנחל צלמון ? רק מי שיצטרף לטיול ישמע את הסיפורים על הפזורה באיברייה, על קיבוץ לוטם ועל כפר ראס-אל-עין ויהיה שותף לסודות... וכמובן גם נשכשך רגלים בבריכות נחל צלמון. 

10

היה היו בנאים עבריים

מי היה שמשון היען ולמה איכזב ? מי היתה חבורת הגליל הראשונה באמת ? ואיך קובי ודוד נהגו לשגע את האורחים ששלח משרד ההסברה לראות בנאים עבריים בפעולה ? בסיור ברקפת ובקיבוצים מורן ולוטם אספר שלל סיפורים מקומיים על שלושה ישובים שניסו לקום בעבודה עברית בלבד. יהיה מעניין. 

רקפת 2 יענים.jpg
גילון אוגוסט 1980.jpg

11

היידה בית"ר 

איפה נמצא סיבוב התדהמה ? איך הצליחו יעקב וחבריו לקבל את גילון א' עם הנוף השווה יותר ? האם ליענקלה אכן צמחו שערות ירוקות בכף היד ? ואיזה גבינות מייצרים בחוות הנוקד ? את הכל נברר בסיור בהר גילון בו הוקמו שני ישובים בחסות תנועת חירות-בית"ר.