יודפת מהתל.jfif

טיולים מודרכים במשגב

רוצים להכיר אזור גלילי מדהים ולא מוכר ? לחוות חוויה שונה של טיולים בעקבות סיפורים מקומיים ?

                                              - בואו אלינו לגוש שגב (משגב) !

אצלנו במשגב תמצאו תצפיות נוף מרהיבות, מסלולי הליכה ברמות קושי שונות, מעיינות, מערות, ארכאולוגיה מעניינת, קהילות מיוחדות, אומנים ואומנויות, יקבים וקולינריה גלילית ובעיקר הרבה סיפורים מקומיים. 

הסיורים שתכננתי עבורכם הם כולם סביב סיפורים מקוריים שאספתי במהלך השנים מפי מייסדי הישובים ומפי זקני הפזורות של הבדווים, הפלאחים והנוצרים.  כל המסלולים עוברים בנוף גלילי יפהפה, רחוק מההמולה של המסלולים הסטנדרטיים שכולם מכירים.
   להלן סיורים הפתוחים לקהל הרחב בהרשמה מראש.   הרישום עד 48 שעות לפני כל טיול.   

  הטיולים הקרובים :

יודפת אריגים וערגונות (אלפיים שנות יודפת) :  16/9 + 16/10 - 09:00-13:30.

סודות יער שגב :  17/10 -  09:30-15:00 . 

קבוצות מוזמנות ליצור איתי קשר לתיאום תאריך ומסלול.   

מתלבטים איזה מסלול לבחור ? אתם בנופש בצפון ומחפשים טיול מקורי וקליל ? צרו קשר ואסייע בשמחה                                 

הפרשים מדהרה.jpg

01

הפרשים מהדאהרה

שמעתם על הדאהרה ? מכירים את הדיידבה ? רוצים לשמוע את הסיפור על הגמל שדרס את סאבחה ? יודעים מי ניצח במירוץ הסוסים בחולות קיסריה ?  הצטרפו לטיול של סיפורים על שבט חוג'ראת באזור הר עצמון ותגלו עולם שלא הכרתם. נסיים במתחם בואכה יודפת המציע קולינריה ואמנות מקומית.

02

 המתבודדים בגליל

רוצים לשמוע את סיפורי עטייה המרפא הבדווי ששימעו הגיע עד סוריה ? מעניין אתכם לטעום את הגבינות של חוות צאן בגליל ? רוצים להכיר את אלה שחיים בבדידות בלב ההרים ? וסליחה על השאלה, אבל במיבדד נטופה כבר הייתם ? זה הזמן והטיול להשלמת כל הפערים...

חלב עם הרוח (7).jfif

03

 סיפור המצפים בגליל

מה רצו שלושת חובשי המגבעות המסתוריים ? מי הגה את רעיון הישוב הקהילתי ? מה היתה תכנית המצפים ? ומה טעם השוקולד הנפלא שג'ון מייצר ? כל הסקרנים מוזמנים להצטרף לטיול בו אספר את סיפורי ייהוד הגליל והקמת יישובי משגב בימים היפים ההם.     

04

סודות יער שגב

מדוע הקימו כפר עבודה בגליל השומם ? מה זה כפ"ת ומה השינוי שחולל ? מי היו יוסף ורענן  וייץ ? איך רימו את העולים המסכנים ומי היתה חבורת הבריונים ? ואיך הופכת ערימת גרוטאות למוזיאון מדהים ? 

מוזמנים להצטרף לסיור מרתק ביער שגב. 

שעב מוזיאון הגרוטאות 3.jpg

05

 יודפת : אריגים וערגונות

ממה התפרנסו תושבי יודפת העתיקה ? איך התנהלו חיי היומיום בכפר העתיק ? איך שמרו השכטריסטים על המסורת לאחר אלפיים שנים ? והיכן ניתן למצוא כיום אורגת בשיטות המסורתיות ? על כל זה אענה בסיור מרתק בעקבות אלפיים שנות יודפת. טיול בנוף נפלא, אויר הרים ושלל סיפורי ערגונות. 

06

 חוסאם השמן ואחמד הרזה

מי היה חוסאם השמן ? האם תהלוכת הגשם אכן זירזה את בוא החורף ? ואיך ריפאו חולים שהרפואה הרגילה לא עזרה להם ? מי היה אחמד הרזה ?  כדאי להצטרף לטיול בכפר כאוכב ובכפר דמיידה כדי לשמוע שלל סיפורים מקומיים מרתקים ולטייל בנוף נפלא.

דמיידה מחמוד אבו דעוף באוהל.jpg

07

בעקבות קהילות מסתוריות

מי הם השכטריסטים ? היכן בונים בתים שמביאים מזל ? באיזה ישוב מתעוררים לצלילי פעמון ? איך מזמנים את פיות היער הטובות ? אם אתם רוצים לשמוע את סיפורן של  קהילות מיוחדות במשגב - זה הטיול שמתאים לכם. 

08

על הר כמון

למה הוקמו המצפים בגליל ומי היו ההרפתקנים שהתגייסו למשימה ? מהיכן הגיעו הבדווים המקומיים ואיך הם קיבלו את המתיישבים החדשים ? ומה הסיפור של חוות הבודדים ? על כל זה אענה בשלל סיפורים בנופים מרהיבים בהר כמון בגליל.

כאמנה.JPG

09

 סיפורי נדידות

מי היתה סבתא פאטמה ומה סוד אריכות הימים בשבט חמדון ? מי היה צ'יפאפ ? ולמה נשלחו שליחי מוות מלבנון לנחל צלמון ? רק מי שיצטרף לטיול ישמע את הסיפורים על הפזורה באיברייה, על קיבוץ לוטם ועל כפר ראס-אל-עין ויהיה שותף לסודות... וכמובן גם נשכשך רגלים בבריכות נחל צלמון. 

10

בעקבות הישוב היהודי הקדום

מתי הוקם הישוב היהודי הראשון בגליל ? מי היו מנא, זכאי,  יהושוע וחנינא, היכן התגוררו ומה המורשת שהשאירו אחריהם ? מהיכן הופיעו הנוצרים המקומיים ? ומה מכרו ברחבי הארץ בשקיקים מבקעת סכנין ? מוזמנים להצטרף לסיור מרתק בבקעת סכנין.  

ראש זית, מקבץ כלים.jpg
גילון אוגוסט 1980.jpg

11

היידה בית"ר 

איפה נמצא סיבוב התדהמה ? איך הצליחו יעקב וחבריו לקבל את גילון א' עם הנוף השווה יותר ? האם ליענקלה אכן צמחו שערות ירוקות בכף היד ? ואיזה גבינות מייצרים בחוות הנוקד ? את הכל נברר בסיור בהר גילון בו הוקמו שני ישובים בחסות תנועת חירות-בית"ר.